Великобурлуцька ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області повідомляє

Дата: 31.08.2023 08:56

Великобурлуцька державна податкова інспекція ГУ ДПС у Харківській області нагадує , що обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій набрав чинності ще із 01.01.2022. Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР не застосовують, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів .

Тож, використання РРО/ПРРО наразі є обовязковим для:

Виняток становлять:

• ФОП І групи;

• ФОП, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking;

• ФОП ІІ-ІV груп, які здійснюють торгівлю на території села,селища за таких умов:

• річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати,встановленої законом на 1 січня податкового(звітного) року ;

• торгівля здійснюється не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами;

• СГ не здійснює дистанційну торгівлю товарами;

• орган місцевого самоврядування не прийняв рішення про обов’язкове застосування РРО.

З 1 серпня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 року № 3219-ІХ, який, зокрема, вносить зміни в частині застосування відповідальності за порушення вимог Закону про РРО.

Зміни передбачають:

• звільнення суб’єкта від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО, вчинені у період з 01.01.2022 до 01.10.2023. Крім відповідальності за порушення порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів, діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти та у сфері організації та проведення азартних ігор;

• з 01.10.2023 знову штрафуватимуть за порушення порядку використання РРО/ПРРО. З 01.10.2023 від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО звільняють суб’єктів (крім порушень порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів), вчинені при продажу товарів/послуг на:

• тимчасово окупованих територіях — по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

• територіях активних бойових дій — по дату завершення бойових дій;

• територіях можливих бойових дій — по дату припинення можливості бойових дій.

Дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначають відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуть (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309.

Мені не видали касовий чек, куди скаржитись?

Про відомі факти порушень законодавства, зокрема, щодо:

-незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків;

-неоформлення трудових відносин з найманими працівниками;

-здійснення господарської діяльності без державної реєстрації кожен громадянин має право звернутися з листом до ДПС у Харківській області в паперовому та електронному вигляді («Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету) або за телефоном Контакт-центру ДПС за тел. 080-501-007.