Увага! Важлива інформація!

Дата: 23.06.2023 13:13

Шановний споживач !

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють взаємовідносини між операторами систем розподілу та споживачами, є Закон України від 13.04.2017 № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії», Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі - Правила), затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) від 14.03.2018 № 312 (в чинній редакції), Кодекс систем розподілу, затверджений постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (в чинній редакції), Кодекс комерційного обліку електричної енергії (далі - ККОЕЕ), затверджений постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 (в чинній редакції) та інші нормативно-правові акти.

На підставі вищевикладеного, для забезпечення безпечного користування та запобігання нещасних випадків, споживач який має стаціонарні та пересувні електростанції, повинен виконувати основні вимоги:

1. Підключення електростанцій для резервування навантажень відповідальних електроприймачів споживача повинні виконуватися за погодженням з енергопередавальною організацією. Споживач, який має стаціонарні та пересувні електростанції, зобов'язаний зареєструвати їх в территоріальному управленні охорони праці з отриманням відповідного дозволу на експлуатацію та з наступною реєстрацією в оперативних службах енергопередавальної організації.

2. Для обслуговування пересувних або стаціонарних електростанцій споживач розпорядчим документом зобов'язаний виділити спеціально підготовлений та навчений персонал згідно вимог «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживача» та «Правил технічної експлуатації електричних станцій та  ереж», мати відповідну групу з електробезпеки (ЕБ) не нижче 3. Група з ЕБ повинна бути підтверджена комісією Держпраці по Харківській області.

3. Інформація про наявність стаціонарних або пересувних електростанцій вноситься в договір на використання електроенергією та акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін з вказуванням типу, встановленої потужності та величини номінальної напруги електростанції.

4. На кожну електростанцію споживач надає:

- Погоджену з енергопередавальною організацією інструкцію про оперативні взаємовідносини;

- Схему підключення електростанції в електромережі РЕМ;

- Копію розпорядчого документу споживача про призначення особи, відповідальної за електрогосподарство;

- Список осіб персоналу споживача, який має право оперативних переговорів та виконання перемикань, який повинен оновлюватися щорічно;

- Акт допуску електростанції в експлуатацію;

- Акт обстеження технічного стану електростанцій в процесі поточної експлуатації;

- Протокол вимірювання контуру заземления та опору ізоляції електростанції.

5. Ручне підключення електростанції до електроприймача повинно виконуватися через 2-х сторонній перекидний триполюсний рубильник конструктивно який виключає можливість подачі зворотньої напруги від цієї ДЕС в відключену мережу 0,4-10 кВ РЕМ, та який не допускає подключень внутрішніх електроустановок по фазам до нульового проводу електромереж РЕМ напругою до 1000 В від ДЕС.

6. З ціллю виключення помилкової подачі на лінію електропередачі напруги зворотньої трансформації, що в більшості випадків призводить до нещасних випадків з обслуговуючим персоналом, виходу з ладу обладнання забороняється:

- самовільне підключення до мережі енергопередавальної організації пересувних або стаціонарних електростанцій;

- зміна схеми приєднання електростанції без дозволу енергопередавальної

організації;

- включення в роботу електростанції при несправних комутаційних апаратах;

- допускати до виконання оперативних перемикань осіб, що не мають на це права.

Дякуємо за порозуміння!

З повагою В-Бурлуцький РЕМ.