Великобурлуцька державна податкова інспекція ГУ ДПС у Харківській області інформує

Дата: 07.04.2023 09:11

З метою врегулювання механізму сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску в умовах міжнародного стандарту ISO 20022  затверджено наказ Міністерства фінансів України  від 22.03.2023 № 148  «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», який набрав чинності з 01.04.2023  року. Перехідний період до 01.07.2023.

Цим наказом передбачено, що платники під час сплати з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до цього Порядку;

У полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).

Перелік кодів видів сплати,

які  використовуються платниками

Код виду сплати

Назва коду виду сплати