Куп'янське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області інформує

Дата: 22.03.2023 12:40

З початку квітня прогнозується суттєве підвищення температури повітря та початок пожежонебезпечного періоду — і як наслідок збільшення пожеж у природних екосистемах, у тому числі на територіях які були де окуповані, де проводяться постійні обстріли, відбувається забруднення територій вибухонебезпечними предметами,  по при роботу піротехнічних груп все ще залишається велика площа не розмінованих територій в лісах, посадках, полях, дорогах, річках…

Куп’янське РУ ГУ ДСНС України у Харківській області звертається до мешканців громади з проханням не спалювати опале листя, суху траву, сухостій, очерет, дерева та побутове сміття, пожнивні залишки на своїх огородах, сміття на подвір’ї, будь-ласка не наражайте на небезпеку себе та своїх рідних.

Спалювання сухої рослинності та сміття наражає на небезпеку населення яке може проживати в місцях виникнення таких пожеж, також загрожує життю та здоров’ю рятувальників які будуть задіяні для ліквідації таких пожеж, також наноситься величезна шкода довкіллю, створюється  загроза для життя рослинного і тваринного світу, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

На основі безперечного чинника широкого спектру негативних наслідків підпалів, а особливо небезпеки для здоров'я та життя людей, спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України.  Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян згідно Статті 77 та 77-1 .

САНКЦІЇ,  ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ОРГАНАМИ ДСНС З 04.03.2021

Згідно Закону України від 03.02.2021 № 1187-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки.

Частина 1 статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення вимог пожежної безпеки в лісах

тягне за собою накладення штрафу:

- на громадян від 1530 до 4590 грн.;

- на посадових осіб від 4590 до 15300 грн.

Частина 2 статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення – знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі - тягне за собою накладення штрафу:

- на громадян від 4590 до 15300 грн.;

- на посадових осіб від 10710 до 30600 грн.

Стаття 771  Кодексу України про адміністративні правопорушення – випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – тягне за собою накладення штрафу:

- на громадян від 3060 до 6120 грн.;

- на посадових осіб від 15300 до 21420 грн.