Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Дата: 06.12.2022 08:00

З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України в прифронтових зонах, лісах, посадках, полях, дорогах заміновано велика кількість територій Вибухонебезпечні предмети становлять загрозу життю людини та оточуючих. До них відносять: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, розтяжки, набої різних видів.

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу.

Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпасу утворюються хімічні сполуки, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів.

Якщо ви натрапили на невідомі предмети, що схожі на вибухонебезпечні необхідно дотримуватись певних правил, щоб уберегти від небезпеки себе та оточуючих, а саме:

-не чіпайте, не рухайте знахідку;

-зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;

-відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет підручними засобами;

-відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;

-припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

-за можливості побудьте біля місця виявлення вибухонебезпечних предметів  до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

-про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити до Cлужби порятунку «101» чи до поліції за номером «102», або на мобільний телефон чергової частини 12 ДПРЧ 8 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Харківській області  0508401344

Запам’ятайте! Виявлений вибухонебезпечний предмет, не можна торкатися – це дуже небезпечно.

Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

На базі 12 ДПРЧ 8 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Харківській області розгорнуто стаціонарний Пункт Незламності, який розташований за адресою: Куп'янський район, смт Великий Бурлук, вул. Центральна 55а.