Великобурлуцька державна податкова інспекція ГУ ДПС у Харківській області інформує
Уряд остаточно назвав категорії ФОП,
які можуть не користуватися касовими апаратами
В уряді остаточно назвали категорії підприємців, які можуть не використовувати касові апарати (РРО та ПРРО). Це ФОП, що належать до першої групи, а також ФОП другої-четвертої груп, які працюють у селі та задовольняють певним вимогам.
У такому разі замість касових апаратів вони можуть вести розрахункові книги (РК) та книги обліку розрахункових операцій (КОРО).
Отже, за яких умов ФОП другої-четвертої груп дозволено не використовувати РРО чи ПРРО?
• За умови, що вони провадять підприємницьку діяльність у селі.
• Крім того, вони не повинні торгувати підакцизними товарами.
• Річний обсяг розрахункових операцій не повинен перевищувати 167 мінімальних зарплат (цього року це 1,09 млн. гривень). Цей обсяг розрахований на один відокремлений підрозділ.
• Цей ФОП не здійснює торгівлю в одному торговому об'єкті, де також продаються підакцизні товари.
• Крім того, цей підприємець не повинен здійснювати дистанційну торгівлю, зокрема через Інтернет.
• Влада місцевої громади, в якій працює підприємець, не прийняла рішення про обов'язкове встановлення РРО (ПРРО) на території цієї громади.
У той же час відтепер скасовано можливість не використовувати РК та КУРО для хімчисток, страхових компаній, а також компаній, що надають туристичні та екскурсійні послуги. Вони повинні обов'язково встановити у себе касові апарати, або користуватися РК і КУРО.
Єдині, хто має вести облік товарних запасів – ФОПи першої групи. У решті ФОПів мають бути встановлені касові апарати.
Нагадаємо, РРО/ПРРО (касові апарати) встановлюють, щоби підприємці не мали можливості приховувати свої доходи від оподаткування. У Мінфіні кажуть, що через тіньовий обіг на ринку торгівлі та послуг бюджет щороку недоотримує близько 5 мільярдів гривень.
Відео уроки по завантаженню безкоштовного програмного РРО та його застосуванню розміщено за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/