1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку, 1 грудня, відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими 1988 року.
Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж більш ніж 30 років залишається актуальною для світової співдружності. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.
Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. Цей день – це ще одна можливість звернути увагу суспільства до проблем ВІЛ/СНІДу, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.
Більшості населення відомий такий символ, як червона стрічка. В день боротьби зі СНІДом мільйони людей кріплять її на одяг на знак того, що розуміють, наскільки страшними можуть бути наслідки цього захворювання, як покликання зупинити цю жахливу статистику і зменшити темпи поширення епідемії по світу, заклик до всієї світової громадськісті бути терпимими до тих, хто вже є переносником ВІЛ-інфекції.