Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Дата: 30.07.2021 09:20

ДЕРЖАВА ЗАХИЩАЄ ВАШЕ ПРАВО НА ДОПОМОГУ ТА ЗАХИСТ

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Торгівля людьми – одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Окрім економічних причин, які змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах своєї країни, важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав.

Таким чином, великого значення набуває повне й відповідальне інформування суспільства про цю серйозну проблему як один із найнебезпечніших злочинів проти особистості. Так, 20.09.2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми». У Законі визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до відповідального підрозділу – управління соціального захисту населення районної державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

На виконання ст. 6 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 25.07. 2012 № 660 «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми», яка набрала чинність з 1 січня 2013 року. Цей Порядок визначає механізм виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Матеріальна допомога виплачуватиметься громадянам, яким встановлено статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, відповідно до законодавства.

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ:

0-800-505-501

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно! (спеціалісти надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону)

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні