Більше, ніж просто сорочка!

Дата: 14.05.2021 08:31

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками. Українська сорочка – вишиванка ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні. Це не лише витвір мистецтва, а й наш оберіг «НАЦІОНАЛЬНА ГОРДІСТЬ».

День вишиванки – це відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч День вишиванки припадає на 20 травня.

З метою відродження національних традицій, виховання любові i бережливого ставлення до спадщини українського народу, збереження та використання вишиванки як унікального феномену культурного надбання українського народу, виховання молодого покоління та поширення культурних традицій в Україні, до Дня вишиванки у Куп’янському районі проводиться онлайн фестиваль світлин «Парад чарівних вишиванок». Організаторами фестивалю є Куп’янська районна державна адміністрація.

До участі у ньому запрошуються мешканці усіх територіальних громад району.

Відповідно до Положення про фестиваль переможці будуть визначені за наступними номінаціями:

- краща чоловіча вишиванка;

- краща жіноча вишиванка;

- краща дитяча вишиванка;

- краща вишиванка з бабусиної скриньки;

- найбільша родина у вишиванках;

- наймолодший учасник у вишиванці;

- найстарший учасник у вишиванці;

- найбільший колектив у вишиванках.

Критерії оцінювання: відповідність народним традиціям; оригінальність; майстерність; органічне поєднання національних художніх традицій та сучасних тенденцій.

Стартував районний онлайн фестиваль світлин 07 травня 2021 року.

За умовами фестивалю учасник разом із світлинами надає коротку інформацію про себе (прізвище, ім’я, по-батькові та вік учасника, населений пункт, контактний номер телефону, для колективів – назва організації (установи, підприємства). Вік та кількість учасників необмежений.

Термін подання світлин та інформації про себе до 21 травня 2021 року (включно) на електронну адресу: krda@kuprda.gov.ua.

Переможців фестивалю визначатиме журі під головуванням голови районної державної адміністрації. До складу журі включаються спеціалісти відділу освіти, культури, охорони здоров’я та спорту районної державної адміністрації, краєзнавчого музею, управління культури, молоді та спорту Куп’янської міської ради, народні майстри Куп’янщини.

Нагородження переможців відбудеться о 11-00 год. 25 травня 2021 pоку за адресою: м. Куп’янськ, проспект Конституції, 3, Куп’янська районна державна адміністрація.

Світлини учасників фестивалю «Парад чарівних вишиванок» будуть опубліковані на сайті Куп’янської районної державної адміністрації, в газеті “Вісник Куп’янщини”.

Контакти:

0506924617- Сергій Володимирович