Додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Дата: 12.05.2021 16:47

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України».

У зв’язку з цим, Пенсійний фонд України до 1 вересня 2021 року проведе конкурс для вибору організації, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України.

До визначення переможців конкурсу, виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, буде здійснювати АТ «Укрпошта».

З 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за фактичним місцем проживання наступні одержувачі:

• особи з інвалідністю 1 групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Крім того, такі одержувачі отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором:

• або через організацію, відібрану на конкурсі,
  • або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Усім іншим одержувачам, які на сьогодні отримують виплати пенсії та грошової допомоги у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, необхідно до 1 вересня 2021 року обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати.

У разі відсутності інформації про відкритий поточний рахунок одержувача пенсії або грошової допомоги в уповноваженому банку, виплата пенсії та грошової допомоги з 1 вересня 2021 року буде здійснюватися такому одержувачу через поточний рахунок, відкритий за зверненням Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано.

Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Уповноважені банки, через які має здійснюватися виплата пенсій та грошової допомоги у 2021 році

ПАТ «КРИСТАЛБАНК»

ПАТ «Комерційний Індустріал банк»

ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк»